Yageo 9T04021A1651CAHF3
9T04021A1651CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1651CAHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.65K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1651CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1651CAHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A1651CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1651CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1651CAHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1651CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1651CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1651CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1651CAHF3
SWITCH SPDT 15A QC TERM 125V datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 4.6A 53 MOHM TH datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .187" .109"L datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DL 30GOLD SMD datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf