Yageo 9T04021A16R5BBHF3
9T04021A16R5BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A16R5BBHF3
Brief Description
RES SMD 16.5 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A16R5BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A16R5BBHF3
QUANTITY
9T04021A16R5BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A16R5BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A16R5BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A16R5BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A16R5BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A16R5BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A16R5BBHF3
CONV DC-DC 12V IN 12V OUT @3A datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 16.9VC SMC datasheet.pdf
ENCODER SMALL 2CH 150LPI STD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 0.100 SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf