Yageo 9T04021A16R9FBHF3
9T04021A16R9FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A16R9FBHF3
Brief Description
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A16R9FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A16R9FBHF3
QUANTITY
9T04021A16R9FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A16R9FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A16R9FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A16R9FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A16R9FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A16R9FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A16R9FBHF3
DIN RAIL PS MOUNTING ADAPTER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH LIMT SPDT 5A ADJ ROD LEVR datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 860MA 211 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
OSC SO 400.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
OPTOISO 5KV PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3.4A 41 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf