Yageo 9T04021A1740BBHF3
9T04021A1740BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1740BBHF3
Brief Description
RES SMD 174 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1740BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1740BBHF3
QUANTITY
9T04021A1740BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1740BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1740BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1740BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1740BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1740BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1740BBHF3
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 80MA SMD datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 20A datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 26POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT PIN datasheet.pdf