Yageo 9T04021A1780BBHF3
9T04021A1780BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1780BBHF3
Brief Description
RES SMD 178 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1780BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1780BBHF3
QUANTITY
9T04021A1780BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1780BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1780BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1780BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1780BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1780BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1780BBHF3
CAP CER 10PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V 1111 datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC 5HVSOF datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 344MA 590 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 3A VFN datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC SMCJ datasheet.pdf
D SUB MIXED FE SOLDER/CRIMP COAX datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC VCTCXO 1.2890625GHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES SMD 120M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf