Yageo 9T04021A17R8CAHF3
9T04021A17R8CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A17R8CAHF3
Brief Description
RES SMD 17.8OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A17R8CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A17R8CAHF3
QUANTITY
9T04021A17R8CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A17R8CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A17R8CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A17R8CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A17R8CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A17R8CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A17R8CAHF3
RES 17.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 75A AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 42POS datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.8VC AXIAL datasheet.pdf
220UF 63V 10X25 datasheet.pdf