Yageo 9T04021A1820FBHF3
9T04021A1820FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1820FBHF3
Brief Description
RES SMD 182 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1820FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1820FBHF3
QUANTITY
9T04021A1820FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1820FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1820FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1820FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1820FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1820FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1820FBHF3
Z8 PLUS 512 BYTES OTP 18-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 48VIN 15VOUT SIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 54 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V TSOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT SKT CRMP datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.2A SYNC datasheet.pdf