Yageo 9T04021A1821CAHF3
9T04021A1821CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1821CAHF3
Brief Description
RES SMD 1.82K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1821CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1821CAHF3
QUANTITY
9T04021A1821CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1821CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1821CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1821CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1821CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1821CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1821CAHF3
FIXED IND 560UH 330MA 1.9 OHM datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 8SOIC datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 30A SOT227B datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 35NS 68PLCC datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 80E 15.5KV datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 2% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MLTI-TAP W 25FT 12-3-SO 1449PLUG datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 800V 1.5A DB datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf