Yageo 9T04021A1821FBHF3
9T04021A1821FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1821FBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1821FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1821FBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A1821FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1821FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1821FBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1821FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1821FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1821FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1821FBHF3
FUSE BRD MNT 1A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.7V SOT23-5 datasheet.pdf
IC LOGIC TRANSLATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 7VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
METRAL HDR 5RX2M datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CONN HAN EMC/B 24 HOOD TOP 2XM4 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf