Yageo 9T04021A18R7CBHF3
9T04021A18R7CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A18R7CBHF3
Brief Description
RES SMD 18.7OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A18R7CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A18R7CBHF3
QUANTITY
9T04021A18R7CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A18R7CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A18R7CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.7
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A18R7CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A18R7CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A18R7CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A18R7CBHF3
RES SMD 57.6K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.4V SOT89-3 datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 100K SPI 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 16.13MM datasheet.pdf
IC FPGA 336 I/O 672FBGA datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CRIMP HEAD datasheet.pdf
SPARE TRANSMITTER datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 300VAC RADIAL datasheet.pdf