Yageo 9T04021A1912CAHF3
9T04021A1912CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1912CAHF3
Brief Description
RES SMD 19.1K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1912CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1912CAHF3
QUANTITY
9T04021A1912CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1912CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1912CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1912CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1912CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1912CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1912CAHF3
SWITCH TOGGLE SPST 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 250KSPS SRL 28-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 0.3A SYNC SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CABLE R/A MALE-FEMALE 5POS 12' datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
SR BTS 8MM VERT 3 ASY 20 AMP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS INLINE PIN datasheet.pdf