Yageo 9T04021A1960BAHF3
9T04021A1960BAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1960BAHF3
Brief Description
RES SMD 196 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1960BAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1960BAHF3
QUANTITY
9T04021A1960BAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1960BAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1960BAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1960BAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1960BAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1960BAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1960BAHF3
LED RED CLEAR TO236-3 SMD datasheet.pdf
CONN CONTACT DSUB PWR SKT 8AWG datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
ANT OMNI ISM 2.5GHZ RP SMA PCS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5.5VOUT 50W datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf