Yageo 9T04021A19R1BBHF3
9T04021A19R1BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A19R1BBHF3
Brief Description
RES SMD 19.1 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A19R1BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A19R1BBHF3
QUANTITY
9T04021A19R1BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A19R1BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A19R1BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A19R1BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A19R1BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A19R1BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A19R1BBHF3
SWITCH TACT SPST-NO 0.125A 24V datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 104MA 4.4 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.24 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
ATMEL AVR 28 PIN PROTOTYPE BOARD datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf