Yageo 9T04021A19R1CAHF3
9T04021A19R1CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A19R1CAHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 19.1OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A19R1CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A19R1CAHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A19R1CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A19R1CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A19R1CAHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A19R1CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A19R1CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A19R1CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A19R1CAHF3
FILTER LINE 5.6MH 1.8A TYPE 600 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SHAFT 6" W/ MALE & FEMALE 1/4-21 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.87 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 63.66K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
MICRO 31C P 3" RBW JACKS NI datasheet.pdf