Yageo 9T04021A19R6BBHF3
9T04021A19R6BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A19R6BBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 19.6 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A19R6BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A19R6BBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A19R6BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A19R6BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A19R6BBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A19R6BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A19R6BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A19R6BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A19R6BBHF3
ROUND SPACER #6 NYLON 3/8" datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 45MA 28 OHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.390" (9.91mm) datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 2A 20HTSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
IC FPGA 248 I/O 484FBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 134VC SMBJ datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DPDT datasheet.pdf
250 TB SPRING CLAMP datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 45D SQU datasheet.pdf
OSC MEMS 14.3182MHZ CMOS SMD datasheet.pdf