Yageo 9T04021A19R6DBHF3
9T04021A19R6DBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A19R6DBHF3
Brief Description
RES SMD 19.6 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A19R6DBHF3.pdf
Availability of 9T04021A19R6DBHF3
QUANTITY
9T04021A19R6DBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A19R6DBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A19R6DBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A19R6DBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A19R6DBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A19R6DBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A19R6DBHF3
CNTRL LIQ LEV 120/240VAC DINRAIL datasheet.pdf
IC EQUALIZER QUAD 3.2GBPS 48LLP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 1.6A 43.3 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 2.15 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FUSE AUTO 60A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 3.3M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
BOX S STEEL 12.05"L X 12.05"W datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC PLAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf