Yageo 9T04021A2002CBHF3
9T04021A2002CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2002CBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 20K OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2002CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2002CBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A2002CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2002CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2002CBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2002CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2002CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2002CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2002CBHF3
CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 0508 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 40 OHM 1% 5W datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
IC I2C SWITCH 2CH 14TSSOP datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 60 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf