Yageo 9T04021A2003FBHF3
9T04021A2003FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2003FBHF3
Brief Description
RES SMD 200K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2003FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2003FBHF3
QUANTITY
9T04021A2003FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2003FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2003FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2003FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2003FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2003FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2003FBHF3
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.05M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CLK SOURCE DGTL VID 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RACK AND PANEL CONNECTOR datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SL 7.62HP/05/90LF 3.2SN OR BX datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
SUPERGRIP HEATSINK 45X45X17.5MM datasheet.pdf
120UF 100V 20X43 105C AXI datasheet.pdf