Yageo 9T04021A2050FBHF3
9T04021A2050FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2050FBHF3
Brief Description
RES SMD 205 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2050FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2050FBHF3
QUANTITY
9T04021A2050FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2050FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2050FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2050FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2050FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2050FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2050FBHF3
FIXED IND 500UH 2A 260 MOHM TH datasheet.pdf
RES 30 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DUAL 8-BIT MLTPLY DAC 20-SOIC datasheet.pdf
RES 82K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 500MW SOD123 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
THERMOSTAT 95 DEG NC TO-220 datasheet.pdf
FUSE ZCASE MEGA 32V 200A 1-PC CA datasheet.pdf