Yageo 9T04021A2051CAHF3
9T04021A2051CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2051CAHF3
Brief Description
RES SMD 2.05K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2051CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A2051CAHF3
QUANTITY
9T04021A2051CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2051CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2051CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.05k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2051CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2051CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2051CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2051CAHF3
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 30mA Backlight, Camera Flash 16-LFCSP-VQ (3x3) datasheet.pdf
1RU 1X16 75 OHM BNC datasheet.pdf
CARD GUIDE ESD CLIP PACK OF 12 datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 12 IN 4 OUT 24V datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 54POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf