Yageo 9T04021A2100BBHF3
9T04021A2100BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2100BBHF3
Brief Description
RES SMD 210 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2100BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2100BBHF3
QUANTITY
9T04021A2100BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2100BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2100BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2100BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2100BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2100BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2100BBHF3
Connector Receptacle 76 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 3.96MM R/A GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4.3A 30 MOHM TH datasheet.pdf
MINI TRIPLE BANANA PLUG BLACK datasheet.pdf
OSC MEMS 32.35MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
3M 4926 VHB 3/4" CIR - 5/PACK datasheet.pdf
2POS SIL HORIZ SMT PIN HEADER datasheet.pdf
IC VOICE ECHO CANCEL 365MCMBGA datasheet.pdf
FRAME SPACER datasheet.pdf
LED COB CXB1304 3000K WHT SMD datasheet.pdf
GT 38C 38#12 PIN PLUG datasheet.pdf
6.2V LOW POWER PRECISION REFERENCE SOURCE IC datasheet.pdf