Yageo 9T04021A2102DBHF3
9T04021A2102DBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2102DBHF3
Brief Description
RES SMD 21K OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2102DBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2102DBHF3
QUANTITY
9T04021A2102DBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2102DBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2102DBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)