Yageo 9T04021A2152CAHF3
9T04021A2152CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2152CAHF3
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2152CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A2152CAHF3
QUANTITY
9T04021A2152CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2152CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2152CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2152CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2152CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2152CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2152CAHF3
IDC CABLE - MCS60K/MC60G/MCS60K datasheet.pdf
CONVERTER DC-DC 5V 4A HRZ datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC HITAG2 MOD MOA2 PLLMC datasheet.pdf
IC DAC 14BIT 8CHAN 5V 64LFCSP datasheet.pdf
IC MUX/BUS SW 10BIT 64-TFBGA datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 100MW SSSMINI3 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/20W 0502 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG GREEN 3000' datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 33POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf