Yageo 9T04021A21R0FBHF3
9T04021A21R0FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A21R0FBHF3
Brief Description
RES SMD 21 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A21R0FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A21R0FBHF3
QUANTITY
9T04021A21R0FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A21R0FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A21R0FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A21R0FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A21R0FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A21R0FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A21R0FBHF3
IC ADC 8BIT SERIAL I/O 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 13POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC ACCELER 480G X-AXIS 16QFN datasheet.pdf
CAP CER 3.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
BCM BUS CONVERTER 9.6V 240W datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 95A ADD-A-PAK datasheet.pdf