Yageo 9T04021A2202BAHF3
9T04021A2202BAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2202BAHF3
Brief Description
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2202BAHF3.pdf
Availability of 9T04021A2202BAHF3
QUANTITY
9T04021A2202BAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2202BAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2202BAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2202BAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2202BAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2202BAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2202BAHF3
MULTIPLEXER DUAL 4IN 16SOP datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 5.00MM KINKED PIN datasheet.pdf
CONN STACKER 10POS 0.100" T/H datasheet.pdf
CAP CER 270PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 630MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W HYBRITRON LINEAR datasheet.pdf
INTERLEAVER/DEINTERLEAVER XP2 datasheet.pdf
RES 162 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
GDT 200V 20% 20KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf