Yageo 9T04021A2211BAHF3
9T04021A2211BAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2211BAHF3
Brief Description
RES SMD 2.21KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2211BAHF3.pdf
Availability of 9T04021A2211BAHF3
QUANTITY
9T04021A2211BAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2211BAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2211BAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2211BAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2211BAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2211BAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2211BAHF3
RES SMD 6.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN 68POS .050 CHAMP PLUG RTANG datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT FC-FC SIMPLEX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 459 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
PLUGIN TOP PLUNGER STAND DPDT datasheet.pdf
RES 74.1 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
MODEL 312 TAP SWITCH 30A 300V datasheet.pdf
ABV SW SPDT IMPRVD SHRT RLLR LVR datasheet.pdf
CAP CER 220PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf