Yageo 9T04021A2212CBHF3
9T04021A2212CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2212CBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2212CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2212CBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A2212CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2212CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2212CBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2212CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2212CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2212CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2212CBHF3
IC REG CTRLR BUCK PWM 14-SOIC datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm Series 40 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 750MA 240VAC 50VDC datasheet.pdf
THERMISTOR PROBE 2.5K OHM 0.05C datasheet.pdf