Yageo 9T04021A2212CBHF3
9T04021A2212CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2212CBHF3
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2212CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2212CBHF3
QUANTITY
9T04021A2212CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2212CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2212CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2212CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2212CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2212CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2212CBHF3
RES SMD 510K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 240PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LOW PASS FILTER 902MHZ 0603 SMD datasheet.pdf
IC REALTIME ACU UNIT 18-CDIP datasheet.pdf
IC SWITCH SPST NO SOT23 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.147" NYLON 4.32MM datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 6SKT SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
MODULE DIODE SCR 250A MAGN-A-PAK datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V DPAK datasheet.pdf