Yageo 9T04021A2261CAHF3
9T04021A2261CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2261CAHF3
Brief Description
RES SMD 2.26K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2261CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A2261CAHF3
QUANTITY
9T04021A2261CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2261CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2261CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2261CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2261CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2261CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2261CAHF3
TRIAC SENS GATE 400V 4A TO252 datasheet.pdf
VARISTOR 37V 30A 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
BOX PLST BLK/CLR 3.16"L X 5.47"W datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1.3W DO41 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf