Yageo 9T04021A2320BAHF3
9T04021A2320BAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2320BAHF3
Brief Description
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2320BAHF3.pdf
Availability of 9T04021A2320BAHF3
QUANTITY
9T04021A2320BAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2320BAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2320BAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2320BAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2320BAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2320BAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2320BAHF3
CONN RCPT 82POS .100" DUAL VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 9.5NH 650MA 110 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
SENSOR PROX 8MM DIA 2M datasheet.pdf