Yageo 9T04021A2370FBHF3
9T04021A2370FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2370FBHF3
Brief Description
RES SMD 237 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2370FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2370FBHF3
QUANTITY
9T04021A2370FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2370FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2370FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2370FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2370FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2370FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2370FBHF3
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
KIT CURING ASSY W/POLISHING BUSH datasheet.pdf
CONN PLUG 76POS R/A .025 SMD datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS 5KW 230V datasheet.pdf
IC CURRENT LIMIT SWITCH 6-UDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 550V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
TWEEZER POINTED MEDIUM 4.50" datasheet.pdf