Yageo 9T04021A2372CAHF3
9T04021A2372CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2372CAHF3
Brief Description
RES SMD 23.7K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2372CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A2372CAHF3
QUANTITY
9T04021A2372CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2372CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2372CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2372CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2372CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2372CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2372CAHF3
FUSE GLASS 2A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC RCVR/DVR PAIR LOW PWR 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
161LF METRAL HDR STR PF 5X6 datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT SC-FC SIMPLEX datasheet.pdf
BOARD EVAL MMCCMB2114 datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR MEL 150 MM datasheet.pdf
CABLE 19COND 20AWG SLATE 500' datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 8UH T37 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 0.6W 2512 datasheet.pdf