Yageo 9T04021A23R7CAHF3
9T04021A23R7CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A23R7CAHF3
Brief Description
RES SMD 23.7OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A23R7CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A23R7CAHF3
QUANTITY
9T04021A23R7CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A23R7CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A23R7CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A23R7CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A23R7CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A23R7CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A23R7CAHF3
SWITCH MINI SPDT HINGE LVR.187QC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 2.9A 56 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf