Yageo 9T04021A2400BBHF3
9T04021A2400BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2400BBHF3
Brief Description
RES SMD 240 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2400BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2400BBHF3
QUANTITY
9T04021A2400BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2400BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2400BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2400BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2400BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2400BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2400BBHF3
MODEM RF 2.4GHZ 9600BPS USB datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16DIP datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 35NS 64TQFP datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN 7/8" FML 2POS datasheet.pdf