Yageo 9T04021A2431FBHF3
9T04021A2431FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2431FBHF3
Brief Description
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2431FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2431FBHF3
QUANTITY
9T04021A2431FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2431FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2431FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2431FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2431FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2431FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2431FBHF3
FUSE CLASS CC .250A 600V TIMEDEL datasheet.pdf
FUSE 350A 690V 1EK/86 AR UC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 50A TO-220-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 3KV U2J RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 8POS HL LOW PR datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT PIN datasheet.pdf