Yageo 9T04021A2491CAHF3
9T04021A2491CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2491CAHF3
Brief Description
RES SMD 2.49K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2491CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A2491CAHF3
QUANTITY
9T04021A2491CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2491CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2491CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.49k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2491CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2491CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2491CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2491CAHF3
IC MCU 8BIT 7KB OTP 20SOIC datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 10A 2PL QC PNL MNT datasheet.pdf