Yageo 9T04021A2492CAHF3
9T04021A2492CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2492CAHF3
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2492CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A2492CAHF3
QUANTITY
9T04021A2492CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2492CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2492CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2492CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2492CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2492CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2492CAHF3
IC XDCP QUAD 4X2K EE 20-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK CARDEDGE 24CIR GOLD datasheet.pdf
COVER ABS FOR PB-1564 datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 82MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC OSC VCXO 500MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 350MW SOT23 datasheet.pdf