Yageo 9T04021A24R0FBHF3
9T04021A24R0FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A24R0FBHF3
Brief Description
RES SMD 24 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A24R0FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A24R0FBHF3
QUANTITY
9T04021A24R0FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A24R0FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A24R0FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A24R0FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A24R0FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A24R0FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A24R0FBHF3
FUSE BRD MNT 160MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB OTP 40DIP datasheet.pdf
FIXED IND 3.6MH 59MA 40 OHM TH datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf