Yageo 9T04021A2550FBHF3
9T04021A2550FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2550FBHF3
Brief Description
RES SMD 255 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2550FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2550FBHF3
QUANTITY
9T04021A2550FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2550FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2550FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)255
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2550FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2550FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2550FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2550FBHF3
DSUB CABL-AMN09K/ AE10M / X datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 90W datasheet.pdf
1MM INSULATED SHORTING PLUG datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 18POS GOLD datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf