Yageo 9T04021A2552CAHF3
9T04021A2552CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2552CAHF3
Brief Description
RES SMD 25.5K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2552CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A2552CAHF3
QUANTITY
9T04021A2552CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2552CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2552CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2552CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2552CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2552CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2552CAHF3
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
ZIGBEE END DEVICE, SMT, 2MW, OTA datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 0.3A TSOT23-5 datasheet.pdf
RES 96.5 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.5K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 5.56K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf