Yageo 9T04021A2610BBHF3
9T04021A2610BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2610BBHF3
Brief Description
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2610BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2610BBHF3
QUANTITY
9T04021A2610BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2610BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2610BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)261
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2610BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2610BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2610BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2610BBHF3
RES SMD 3.92K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 200V X7R 1210 datasheet.pdf
IGBT 600V 8.5A 38W DPAK datasheet.pdf
CONN HEADER 140POS R/A 7ROW T/H datasheet.pdf
LENS/HOLDER TAPE OSRAM OSLON SSL datasheet.pdf
E1 DIE 198125131 datasheet.pdf
RES 470 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO NEG ADJ 1A 20VQFN datasheet.pdf