Yageo 9T04021A2610FBHF3
9T04021A2610FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2610FBHF3
Brief Description
RES SMD 261 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2610FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2610FBHF3
QUANTITY
9T04021A2610FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2610FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2610FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)261
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2610FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2610FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2610FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2610FBHF3
IC LINE DRIVER LOWPWR QUAD 14DIP datasheet.pdf
IC PWR SUP MON/LOAD SHARE 24QSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 110V datasheet.pdf
CAP CER 200PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES 8.87 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL WTR 2.5 RT datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 250V CH 0603 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 10W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf