Yageo 9T04021A2670BBHF3
9T04021A2670BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2670BBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 267 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2670BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2670BBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A2670BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2670BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2670BBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2670BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2670BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2670BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2670BBHF3
RES ARRAY 5 RES 47K OHM 6SIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 4A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 33X33X14.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 2 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IP CORE DDR SDRAM CTLR ECP3 datasheet.pdf
CONN HEADER 60 POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
UM4830 UNIVERSAL CHRYS SPEC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf