Yageo 9T04021A2672CAHF3
9T04021A2672CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2672CAHF3
Brief Description
RES SMD 26.7K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2672CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A2672CAHF3
QUANTITY
9T04021A2672CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2672CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2672CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2672CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2672CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2672CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2672CAHF3
IC HOME AUTOMATION MODEM 16-SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 362 I/O 672FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 56K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 3POS datasheet.pdf
CABLE STR 6POS MALE-FEMALE 3' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Header 29 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf