Yageo 9T04021A26R1BBHF3
9T04021A26R1BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A26R1BBHF3
Brief Description
RES SMD 26.1 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A26R1BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A26R1BBHF3
QUANTITY
9T04021A26R1BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A26R1BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A26R1BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A26R1BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A26R1BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A26R1BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A26R1BBHF3
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CONN STAR CRIMP FULL WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 3POS .197 WHITE datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 4V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 16pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 31.2K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 15.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 3.81MM BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CABLE CONVERTER 2' datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf