Yageo 9T04021A2700BBHF3
9T04021A2700BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2700BBHF3
Brief Description
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2700BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2700BBHF3
QUANTITY
9T04021A2700BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2700BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2700BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2700BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2700BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2700BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2700BBHF3
CONN EDGECARD 210PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 100MA 6.5 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
Crystal 3.6864MHz 30ppm 12pF 150 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
RES SMD 1.76K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf