Yageo 9T04021A2942CBHF3
9T04021A2942CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2942CBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 29.4K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2942CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2942CBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A2942CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2942CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2942CBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2942CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2942CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2942CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2942CBHF3
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN ADAPT SMC PLUG TO SMA JACK datasheet.pdf
IC DVR HALF-BRDG 100V 1A 8-EMSOP datasheet.pdf
IC FPGA 341 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 3.05MM datasheet.pdf
CABLE 38POS .100 JUMPER 6 INCH datasheet.pdf
RES SMD 49.9KOHM 0.05% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40A 45V TO-220AB datasheet.pdf