Yageo 9T04021A3090FBHF3
9T04021A3090FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3090FBHF3
Brief Description
RES SMD 309 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3090FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A3090FBHF3
QUANTITY
9T04021A3090FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3090FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3090FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3090FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3090FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3090FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3090FBHF3
OSC XO 8.192MHZ CMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 1.25MM SMD TIN datasheet.pdf
RESONATOR CER 16.00MHZ W/CAP SMD datasheet.pdf
IC DRIVER MOSF QUAD 1.2A 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP 1F -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
MODEL 412 TAP SWITCH 50A 300V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf