Yageo 9T04021A3091CAHF3
9T04021A3091CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3091CAHF3
Brief Description
RES SMD 3.09K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3091CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A3091CAHF3
QUANTITY
9T04021A3091CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3091CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3091CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.09k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3091CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3091CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3091CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3091CAHF3
IC OPAMP VFB 200MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISRY CIRCUIT 16SOIC datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 2 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 20.1VC SMA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5MM datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X8R 1206 datasheet.pdf
LAMP INCAND S-8 BAYONET 28V 10PK datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 65MA 93 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 350MA 400 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf