Yageo 9T04021A30R0BBHF3
9T04021A30R0BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A30R0BBHF3
Brief Description
RES SMD 30 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A30R0BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A30R0BBHF3
QUANTITY
9T04021A30R0BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A30R0BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A30R0BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A30R0BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A30R0BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A30R0BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A30R0BBHF3
FIXED IND 6.8UH 5A 22.2 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
PNL MNT AMBER W/WIRE 12" datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5VOUT 25W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 92MM datasheet.pdf
SAFE LITE CURTAIN ARM/FT 1124MM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
OSC MEMS 148.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf